خشک کن انجمادی چیست؟

خشک کن انجمادی
در این مقاله درباره ی خشک کن انجمادی و شیوه ی عملکرد این دستگاه آشنا خواهیم شد،تا انتهای مطلب با ماباشید…. خشک کردن انجمادی فرایندی است که در آن آب مواد پس از یخ زدگی و قرار گرفتن در زیر خلا از محصول خارج نشود و اجازه می دهد یخ بودن عبور از فاز مایع مستقیما از حالت جامد به بخار تبدیل شود. این فرایند در سه فرایند جداگانه منحصر به فرد و واسطه بهم تشکیل شده است.انجماد: خشک شدن اولیه( تصعید) خشک شدن ثانویه( دفع) خشک کردن انجمادی از اصل علمی تصعید: انتقال مستقیم ماده از جامد به گاز با حذف یخ( ماده جامد) از مواد غذایی هنگام آب رسانی مجدد مقدار زیادی از بافت عطر و طعم و تغذیه اصلی خود را حفظ می کنند. خشک کن انجمادی خانگی

مزایای خشک کن انجمادی خانگی

سال هاست که فرایند خشک کردن انجمادی بهتر از کنسرو کردن می‌باشد فرایند خشک کن انجمادی صدمه ای به تجزیه مواد غذایی نگهداری شده نمی زند سایر روش های مواد غذایی مانند کنسرو و دهیتراته از دمای بالاتر استفاده می کنند که می توان بیش از پیش از ارزش مواد غذایی غذا ها را از بین برد. هم‌چنین فرایند خشک کردن انجمادی عطر طعم رنگ و شکل مواد غذایی را حفظ می کند و باعث کوچ شدن وسفت شدن غذا نمی شود و شما میتوانید مواد خشک غغذایی ساده و حتی هررئز وعده های غذایی را فریز کنید. خشک کن انجمادی صنعتی
  • وقتی تمایل به آشپزی ندارید استفاده کنید:

ناهار خود را در بسته فریز کنید تا در محل کار ماکروویو گرم شود،خشک کردن انجمادی باعث حفظ ارزش مواد غذایی است غذا طعم عادی خواست داشت و تقریبا تمام ارزش غذایی خود را تا 25 سال حفظ می کند زیرا مواد غذایی به درستی ذخیره و بسته بندی می شود.
  • ضایعات غذایی کمتر:

اگر مانند بسیاری از ما هستید و وقتی وعده غذایی باقی مانده استفاده شده میوه ها و سبزیجان بیش از حد رسیده و سایر غذاهایی را که قبل از استفاده از آن ها خراب می شوند دور می ریزیم احساس گناه می‌کنیم این حس را از بین ببرید مواد باقی مانده میوه ها و سبزیجات که گوشت ها تخم مرغ و مواد لبنی خود را به صورت انجمادی خشک کنید اکنون شما و خانواده میتوانید از اتلاف مواد غذایی جلوگیری کرده و مقادیر زیادی مواد غذایی با کیفیت بالا را که به طور معمول در زباله ریخته میشود را حفظ کنید.
  • نیاز های ویژه غذایی

فرآیند خشک کردن انجمادی در خانه برای هر رژیم غذایی خاص با معیار های غذایی مناسب است که می تواند باعث نگرای افراد شود که می‌خواهند مواد غذایی طولانی مدت را برای موارد اضظراری ذخیره کنند.  

نگرانی های رایج در رژیم غذایی که می تواند با خشک کردن انجمادی از بین برد شامل موارد زیر است:

  • مواد ارگانیک و غیر GMC

آلرژی غذایی و نگرانی از مواد تشکیل دهنده حذف مواد نگهدارنده و غذاهای فراوری شده
  • غذا های تمیز کامل و خام

وعده های غذایی از پیش بسته بندی شده و فراوری شده اغلب دارای مواد افزودنی و ناسالم هستند هنگامی که در خانه از خشک کن انجمادی استفاده کنید از سالم بودن غذا هایی که شما و عزیزانتان مصرف می کنید اطمینان خواهید داشت. غذا های خشک شده انجمادی مقرون به صرفه هستند و ماندگاری بالایی دارند و نیازی به یک برنامه چرخشی پیچیده ندارند این غذا ها با حفظ ارزش غذایی خود در کل مدت تا 25 سال خوب خواهد بود غذا های کنسرو شده رایج ترین روش نگهداری مواد غذایی است به دلیل ماندگاری کوتاه 3 ساله نیاز به یک برنامه چرخشی دقیق درا تا اطمینان حاصل کنید تا با قوطی های تاریخ مصرف گذشته گیر نکرده اید. غذاهای منجمد درصورت نگهداری صحیح معمولا برای چند سال مفید هستند مسئله اصلی در مورد غذا های منجمد جلوگیری از سوختن در فریزر است و هم‌چنین مواردی که خطر ذوب شدن و خراب شدن غذا وجود دارد نگرانی درمورد قطع برق وجود دارد. غذاهای کم اب به طور معمول در صورت نگهداری بسته بندی مناسب حدود سه سال ماندگاری دارند روند خشک کردن انجمادی می تواند حدود 40 درصد از ارزش غذایی مواد را از بین ببرد،در فرآیند خشک کردن از طریق گرما به دلیل از بین رفتن کامل آب مواد غذایی باعث خراب شدن و کپک مواد غذایی می شود،غذا های خشک شده به روش خشک کردن انجمادی تجاری دارای تعداد کربوهیدرات زیاد ( در شرایط اضطراری ضروری است) است. دستگاه خشک کن انجمادی

در ادامه ی مطلب: دستگاه خشک کن انگور

چه مواد غذایی را می‌توانیم به روش انجمادی خشک کنیم؟

انواع مختلف میوه ها و سبزیجات و گوشت ها را منجمد کنید موادی مانند سیب ،هلو، توت فرنگی، موز ،گوجه فرنگی آووکادو، لوبیا سبز، فلفل، پیاز ،سیب زمینی و… حتی وعده غذایی و دسر های مورد علاقه شما می توانند به صورت فریز شده خشک شوند،میان وعده های سالم فاقد آلرژی و ارزان قیمت با غذا های کودک غذا های حیوانات خانگی را نیز میتوانید با این روش نگهداری کنید. چه مواد غذایی را میتوانیم به روش انجمادی خشک کنیم؟

خشک شدن انجمادی به دو فرایند ساده تقسیم میشود:

انجماد و خشک شدن در خلا مواد غذایی ابتدا منجمد میشود و کاملا زیر صفر درجه فارنهایت می شوند هرچه در این مرحله دما پایین‌تر باشد مرحله بعدی کارآمدتر خواهد بود غذا ها پس از یخ زدگی در معرض خشک شدن uum قرار می گیرند هزار بخار آب(گاز) بااستفاده از پمپ خلا از محفظه فراوری مواد غذایی خارج می‌شوند این شامل از بین بردن بخار آبی است که زمانی بر غذا ها وجود داشت با اتمام صحیح این دو مرحله غذا به حدی خشک است که امکان نگهداری ایمن در دمای اتاق را دارد.

خشک کن انجمادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *