انواع دستگاه خشک کنDryer

کدام دستگاه خشک کن قارچ را انتخاب کنیم؟

خشک کن قارچ

خشک کن قارچ :قارچ ها کاملا مکمل بسیاری از غذاها و سس های مختلف هستند، نه تنها در پاییز. با این حال، برای اینکه آنها طعم و عطر خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنند، باید به درستی نگهداری شوند. کدام دستگاه خشک کن قارچ بهتر است و هنگام انتخاب چنین تجهیزاتی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

خشک کن قارچدستگاه خشک کن قارچ چگونه کار می کند؟

برای اینکه اکثر روش های سنتی نگهداری مواد غذایی مانند خشک کردن یا کشیدن سیگار کارآمد باشد، باید از تجهیزات مناسب استفاده کنید. در مورد خشک کردن قارچ، به خشک کن مخصوص نیاز دارید. مدل های اصلی شامل یک محفظه با سینی برای چیدمان قارچ، میوه، سبزیجات، سبزی و گوشت است.

هر دستگاه خشک کن قارچ را انتخاب کنید، اصل اساسی نحوه عملکرد هر خشک کن قارچ یکسان است. آنها از یک بخاری برقی و یک فن برای انتقال هوای گرم از طریق دستگاه استفاده می کنند و در نتیجه قارچ ها را خشک می کنند. بنابراین دمای مناسب برای مصارف مختلف مهم است. یک محدوده دمایی زیاد (مثلاً 32-68 درجه سانتیگراد) به شما امکان می دهد از آن برای مواد مختلف مانند قارچ، میوه های تکه شده یا تکه های گوشت استفاده کنید. درجه حرارت ثابت بسیار مهم است و در حین استفاده از دستگاه نباید آن را تغییر داد. خشک‌کن‌های مواد غذایی باید مجهز به تایمر با محدوده زمانی حتی تا 40 ساعت باشند. تنظیم هر دوی این پارامترها به شما امکان می دهد مواد سالم را با دقت آماده کنید و از خطر خشک شدن بیش از حد جلوگیری کنید.

خشک کن قارچچگونه باید قارچ را برای خشک کردن آماده کنیم؟

برای لذت بردن کامل از طعم و عطر قارچ های خشک، ابتدا باید آنها را به درستی تهیه کنید. چگونه بایستی انجام شود؟ در زیر لیستی از مهمترین مراحل آمده است:

  • قارچ ها را پاک کنید و ساقه ها را از کلاهک جدا کنید.
  • آنها را بشویید (اما آنها را خیس نکنید)
  • آنها را برش بزنید،
  • آنها را روی سینی بچینید،
  • دما و زمان خشک شدن را تنظیم کنید

قارچ بولتوس یا پورسینی که به این روش تهیه و فرآوری شده است، کاملاً مکمل سس، سوپ، میان وعده و غذاهای اصلی است.

دستگاه خشک کن قارچکدام دستگاه خشک کن قارچ را انتخاب کنید و قبل از خرید به چه مواردی باید توجه کنید؟

اکنون که می دانید خشک کردن قارچ چیست، بیایید نگاهی به ویژگی های چنین تجهیزاتی بیندازیم. هنگام مرور نظرات خشک کن قارچ، به سرعت متوجه خواهید شد که علاوه بر قیمت، جنبه اساسی دیگری نیز وجود دارد که ارزش در نظر گرفتن دارد. اینها اول از همه شامل تعداد سینی ها و قدرت دستگاه می شود. این دو پارامتر مهم هستند.

تعداد سینی ها (که گاهی به عنوان سطوح، صافی یا قفسه نیز گفته می شود) ظرفیت خشک کن را تعیین می کند. این مشخص می کند که چند قارچ را می توان در یک زمان خشک کرد. مدل های مختلف تعداد سینی های متفاوتی دارند. کوچکترین آنها پنج سینی دارد، در حالی که بزرگترین آنها حتی می تواند بیش از سی سینی داشته باشد. این تعداد سینی به میزان قابل توجهی متفاوت از کجا می آید؟ خشک کن های مواد غذایی، از جمله دستگاه های مخصوص قارچ، را می توان با نیت های مختلف استفاده کرد. کوچک‌ها برای مصارف خانگی، اندازه‌های متوسط ​​در شرکت‌های پذیرایی، و بزرگ‌ترین آن‌ها برای فرآوری مواد غذایی تجاری مناسب هستند.

در میان ویژگی های اضافی، اغلب مورد توجه قرار می گیرد، خاموش شدن خودکار و عملکرد محدودیت دما. اولی معمولا با تایمر ترکیب می شود و دومی از خشک شدن کامل غذا جلوگیری می کند. استفاده از اکثر خشک کن ها آسان است، اما بهترین آنها مدل هایی با کنترل پنل خوانا هستند. اگر می‌پرسید کدام دستگاه خشک‌کن قارچ نه تنها برای مصارف خانگی، بلکه مثلاً در تعطیلات نیز مناسب است، بهتر است یک مدل کوچک با وزن نسبتاً کم انتخاب کنید که حمل و نقل راحت‌تر را ممکن می‌سازد.

دستگاه خشک کن قارچ – چقدر قدرت؟

توان خروجی علاوه بر ظرفیت، مهم ترین پارامتر خشک کن قارچ است، زیرا سرعت خشک شدن را بر عهده دارد. قدرت کافی همراه با توزیع یکنواخت دما در محفظه بهترین نتایج را تضمین می کند. وقتی صحبت از مدل‌های کوچک (حداکثر 5 یا 6 قفسه) می‌شود، مدل‌هایی با محدوده توان 200 تا 400 وات محبوب‌تر هستند، اگرچه نسخه‌های کمی قدرتمندتر در بازار وجود دارد – 500 وات. خشک کن های بزرگ با 10 یا 16 سینی انرژی بیشتری مصرف می کنند. آنها معمولاً حدود 1000 تا 1500 وات دارند که کارایی آنها را بسیار بیشتر می کند.

خشک کردن قارچکدام قارچ را برای رستوران انتخاب کنید؟

خشک کن قارچ ممکن است راه حل ایده آل برای رستوران شما باشد. اگر می خواهید مهمانان خود را با سس های خوشمزه با افزودن قارچ های خشک، سوپ های قارچ معطر، یا کوفته های پر از قارچ و حتی دسرهایی با میوه های خشک تحت تاثیر قرار دهید، یک خشک کن غذا می تواند پاسخگو باشد. بنابراین کدام دستگاه خشک کن قارچ را برای شرکت خود انتخاب کنید؟

تجهیزات باکیفیت و کارآمد در مورد آشپزخانه های تجاری مورد نیاز است. بنابراین، شما باید مدلی با تعداد سینی بیشتر نسبت به استفاده استاندارد و خانگی در نظر بگیرید. همچنین مطمئن شوید که دارای تنظیم دما و زمان کار است. در یک آشپزخانه تجاری به خصوص در مواقع شلوغ، بسیاری از فعالیت ها به طور همزمان انجام می شود و کنترل فرآیند خشک کردن میوه یا قارچ در اولویت شما نخواهد بود. به همین دلیل است که مدل های اتوماتیک بهترین خواهند بود.

همچنین مطمئن شوید که تجهیزاتی که انتخاب می‌کنید قوی هستند. محصولات فولادی ضد زنگ در این مورد بهترین هستند و خشک کن های قارچ نیز از این قاعده مستثنی نیستند. تجهیزات خشک کردن مواد غذایی تعیین شده  معمولاً با سینی ها و محفظه های فولادی ضد زنگ عرضه می شوند. این ماده نه تنها در برابر آسیب های مکانیکی و واکنش های شیمیایی مقاوم است، بلکه به دلیل داشتن سطح صاف تمیز کردن آن بسیار آسان است.

اگر تصمیم دارید قارچ ها و میوه ها را خشک کنید، بسته بندی وکیوم نیز ارزش در نظر گرفتن دارد. این به شما این امکان را می دهد که نه تنها مواد خشک شده خود را به صورت بهداشتی نگهداری کنید، بلکه عمر مفید آنها را نیز افزایش دهید. آنها برای بسته بندی قهوه، آجیل، میوه های خشک، قارچ و بسیاری موارد دیگر ایده آل هستند.

کدام دستگاه خشک کن قارچ در یک اغذیه فروشی کوچک بهتر عمل می کند؟

انتخاب خشک کن باید با پیشنهاد منوی شما مطابقت داشته باشد. اگر یک اغذیه فروشی کوچک را اداره می کنید که تعداد زیادی غذا با قارچ ارائه می دهد، مدلی گرانتر با ظرفیت بالاتر خریداری کنید. بسیاری از دستور العمل های سنتی نیاز به افزودن قارچ در بین مواد تشکیل دهنده دارند. با خشک کن غذا می توانید به تعداد مورد نیاز و در مواقع نیاز قارچ تهیه کنید. در مورد غذاهای فصلی نیز بسته به نیاز شما عالی است.

خشک کن قارچکدام دستگاه قارچ خشک کن برای رستوران بهتر است؟

مکان های بزرگتر، مانند رستوران ها، به تجهیزات کارآمد و قابل اعتماد نیاز دارند. یک خشک کن قارچ ساخته شده از فولاد ضد زنگ، مجهز به 10 یا 12 سینی و با توان خروجی حدود 1000 وات، باید این کار را انجام دهد. انتخاب دقیق تا حد زیادی به پیشنهاد منوی شما بستگی دارد. اگر حاوی غذاهای جانبی زیادی به شکل سبزیجات خشک است، واقعاً باید به سراغ تجهیزات پیشرفته بروید. اما اگر بخواهید هر چند وقت یکبار از آن استفاده کنید چه؟ یک مدل با 5 یا 6 قفسه باید کافی باشد و همچنین انرژی کمتری مصرف می کند.

خشک کن قارچکدام خشک کن قارچ برای استفاده تجاری بهترین است 

انتخاب بهترین خشک کن قارچ آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست. مدل‌های مختلف از نظر اندازه، قدرت و محدوده دما متفاوت هستند که می‌تواند برای کاربران بی‌تجربه گیج‌کننده باشد. برای جلوگیری از چنین معضلاتی، ابتدا باید نیازهای خود را مشخص کنید. هنگام انتخاب تجهیزات برای یک آشپزخانه تجاری، خوب است بدانید که با چه نوع دستورهایی سروکار خواهید داشت. این شامل جنبه هایی مانند نوع ظرف و تعداد وعده ها می شود. با تجزیه و تحلیل دستور العمل ها، می توانید به راحتی تعیین کنید که از چه تعداد قارچ خشک، میوه یا تکه های گوشت استفاده کنید.

هنگامی که نیازهای مورد انتظار خود را در مورد مقدار مواد مورد استفاده تعیین کردید، می توانید به دنبال یک مدل خاص باشید. همیشه باید ظرفیت دستگاه (تعداد سینی های داخل محفظه)، قدرت و محدوده دما را بررسی کنید. همچنین ارزش توجه به موادی که از آن ساخته شده است. از این نظر، خشک کن های مواد غذایی برای استفاده تجاری و خانگی تفاوت قابل توجهی دارند. آشپزهای حرفه ای تجهیزات فولاد ضد زنگ را انتخاب می کنند، در حالی که خشک کن ها با سینی ها و روکش های پلاستیکی معمولاً برای مصارف خانگی در نظر گرفته می شوند.

منبع:expondo.co.uk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *