انواع دستگاه خشک کنDryer

دستگاه خشک کن مواد غذایی و میوه و سبزی microwave drying

دستگاه خشک کن مواد غذایی مایکرویو برای خشک کردن انواع مواد غذایی مناسب است. خشک کن از مایکروویو برای خشک کردن غذا استفاده می کند، دارای اثر خشک کردن یکنواخت و سرعت خشک شدن سریع است، در عین حال دارای عملکرد استریلیزاسیون است. مواد غذایی فرآوری شده توسط مایکروویو خشک کن می توانند طعم اصلی و مواد مغذی خود را حفظ کنند و عمر مفید آن طولانی تر می شود. علاوه بر این، خشک کن مواد غذایی صنعتی نیز اثر پف کنندگی دارد، غذای فرآوری شده طعم خوبی دارد. خشک کن مایکروویو با توجه به شرایط شما سفارشی می شود.

ویژگی های ساختاری دستگاه خشک کن مایکروویو

دستگاه خشک کن مواد غذایی مایکروویو از سیستم کنترل دمای اتوماتیک، سیستم کنترل چگالی توان مایکروویو، سیستم تصحیح خودکار، سیستم هشدار خودکار، سیستم کنترل سرعت فرکانس متغیر، سیستم نظارت و سیستم کنترل مواد تشکیل شده است.
1. از دستگاه کنترل دمای خودکار استفاده کنید تا از دمای خشک کردن مناسب اطمینان حاصل کنید.
2. استفاده از فناوری تنظیم فرکانس متغیر برای کنترل سرعت انتقال، تضمین کیفیت محصول.
3. اتخاذ سیستم تصحیح خودکار پیشرفته، اجتناب از انحراف تسمه نقاله.
4. قدرت تجهیزات در بخش قابل تنظیم است که می تواند فرآیند تولید را بهینه کند. مشتریان می توانند قدرت را با توجه به ظرفیت خود تنظیم کنند و به هدف صرفه جویی در مصرف برق دست پیدا کنند.

مزایای خشک کردن و استریل کردن در مایکروویو

1. مایکروویو می تواند از طریق مواد غذایی نفوذ کند، به طور همزمان داخل و خارج آن، سرعت خشک شدن سریع، زمان خشک شدن کوتاه، حرارت دادن یکنواخت، کیفیت خوب محصول را تحت تاثیر قرار دهد.
2. اثر حرارتی و اثر غیر حرارتی با هم کار می کنند تا عقیم سازی، داشتن ویژگی های دمای پایین و سرعت کوتاه. طعم و مواد مغذی غذا به حداکثر حفظ می شود.
3. مایکروویو مستقیماً روی غذا کار می کند، تقریباً هیچ اتلاف حرارت دیگری وجود ندارد، راندمان حرارتی بالا، در مقایسه با گرمایش مادون قرمز دور، 1/3 انرژی صرفه جویی می کند.
4. اشغال زمین کوچک، صرفه جویی در نیروی کار. بدون تشعشع گرما، شرایط کار بسیار بهبود یافته است.
5. تحقق گرمایش و توقف فوری با تنظیم توان مایکروویو، بدون اینرسی حرارتی، آسان برای کنترل، مناسب برای تولید خودکار و مداوم.

اصل کار دستگاه خشک کن مواد غذایی مایکروویو

مایکروویو نوعی موج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا است. تحت تأثیر میدان الکترومغناطیسی، جهت مولکول های قطبی در مواد با سرعت زیاد تغییر می کند و باعث حرکت شدید و اصطکاک متقابل مولکول ها می شود. حرارت تولید می‌شود و باعث می‌شود دمای غذا به سرعت بالا برود، رطوبت آن تبخیر شده و به هدف خشک‌کردن می‌رسد.
استریلیزاسیون مایکروویو با اثر حرارتی و اثر غیر حرارتی به دست می آید که دارای ویژگی های دمای پایین و زمان کوتاه است. در حالی که روش معمولی به دمای 120 ℃-130 درجه سانتیگراد نیاز دارد و زمان آن حدود یک ساعت است، استریل کردن در مایکروویو فقط به دمای 70-90 درجه سانتیگراد نیاز دارد و زمان آن حدود 3 دقیقه است.

انواع محصولاتی که با خشک کن مایکرویو خشک میکنیم

* انواع آجیل: بادام زمینی، تخمه آفتابگردان، گردو، فندق، شاه بلوط و غیره.
* انواع میوه های نگهداری شده: خرمای عسل و غیره
* انواع گوشت: میگو، ماهی، گوشت گاو و غیره
* خشک کردن ثانویه انواع قارچ.
* چاشنی های مختلف: پودر زیره، پودر چیلی، فلفل آسیاب شده و…
* مواد غذایی مختلف سلامت: پودر کاکائو، گلوتن گندم، پودر ریشه کودزو، آرد کنجاکو و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *