انواع دستگاه خشک کنDryer

خشک کن مایکروویو و کاربرد آن در صنعت microwave drying

خشک کن مایکروویو برای خشک کردن انواع مواد غذایی مناسب است. خشک کن از مایکروویو برای خشک کردن غذا استفاده می کند، دارای اثر خشک کردن یکنواخت و سرعت خشک شدن سریع است، در عین حال دارای عملکرد استریلیزاسیون است. مواد غذایی فرآوری شده توسط مایکروویو خشک کن می توانند طعم اصلی و مواد مغذی خود را حفظ کنند و عمر مفید آن طولانی تر می شود. علاوه بر این، خشک کن مواد غذایی صنعتی نیز اثر پف کنندگی دارد، غذای فرآوری شده طعم خوبی دارد. خشک کن مایکروویو با توجه به شرایط شما سفارشی می شود.

ویژگی های ساختاری دستگاه خشک کن مایکروویو

خشک کن ماکروویو از سیستم کنترل دمای اتوماتیک، سیستم کنترل چگالی توان مایکروویو، سیستم تصحیح خودکار، سیستم هشدار خودکار، سیستم کنترل سرعت فرکانس متغیر، سیستم نظارت و سیستم کنترل مواد تشکیل شده است.
1. از دستگاه کنترل دمای خودکار استفاده کنید تا از دمای خشک کردن مناسب اطمینان حاصل کنید.
2. استفاده از فناوری تنظیم فرکانس متغیر برای کنترل سرعت انتقال، تضمین کیفیت محصول.
3. اتخاذ سیستم تصحیح خودکار پیشرفته، اجتناب از انحراف تسمه نقاله.
4. قدرت تجهیزات در بخش قابل تنظیم است که می تواند فرآیند تولید را بهینه کند. مشتریان می توانند قدرت را با توجه به ظرفیت خود تنظیم کنند و به هدف صرفه جویی در مصرف برق دست پیدا کنند.

خشک کن مایکروویو تونلیمزایای خشک کردن و استریل کردن در مایکروویو

1. مایکروویو می تواند از طریق مواد غذایی نفوذ کند، به طور همزمان داخل و خارج آن، سرعت خشک شدن سریع، زمان خشک شدن کوتاه، حرارت دادن یکنواخت، کیفیت خوب محصول را تحت تاثیر قرار دهد.
2. اثر حرارتی و اثر غیر حرارتی با هم کار می کنند تا عقیم سازی، داشتن ویژگی های دمای پایین و سرعت کوتاه. طعم و مواد مغذی غذا به حداکثر حفظ می شود.
3. مایکروویو مستقیماً روی غذا کار می کند، تقریباً هیچ اتلاف حرارت دیگری وجود ندارد، راندمان حرارتی بالا، در مقایسه با گرمایش مادون قرمز دور، 1/3 انرژی صرفه جویی می کند.
4. اشغال زمین کوچک، صرفه جویی در نیروی کار. بدون تشعشع گرما، شرایط کار بسیار بهبود یافته است.
5. تحقق گرمایش و توقف فوری با تنظیم توان مایکروویو، بدون اینرسی حرارتی، آسان برای کنترل، مناسب برای تولید خودکار و مداوم.

خشک کن مایکروویو تونلیاصل کار دستگاه خشک کن مایکروویو

مایکروویو نوعی موج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا است. تحت تأثیر میدان الکترومغناطیسی، جهت مولکول های قطبی در مواد با سرعت زیاد تغییر می کند و باعث حرکت شدید و اصطکاک متقابل مولکول ها می شود. حرارت تولید می‌شود و باعث می‌شود دمای غذا به سرعت بالا برود، رطوبت آن تبخیر شده و به هدف خشک‌کردن می‌رسد.
استریلیزاسیون مایکروویو با اثر حرارتی و اثر غیر حرارتی به دست می آید که دارای ویژگی های دمای پایین و زمان کوتاه است. در حالی که روش معمولی به دمای 120 ℃-130 درجه سانتیگراد نیاز دارد و زمان آن حدود یک ساعت است، استریل کردن در مایکروویو فقط به دمای 70-90 درجه سانتیگراد نیاز دارد و زمان آن حدود 3 دقیقه است.

انواع محصولاتی که با خشک کن مایکروویو خشک میکنیم

* انواع آجیل: بادام زمینی، تخمه آفتابگردان، گردو، فندق، شاه بلوط و غیره.
* انواع میوه های نگهداری شده: خرمای عسل و غیره
* انواع گوشت: میگو، ماهی، گوشت گاو و غیره
* خشک کردن ثانویه انواع قارچ.
* چاشنی های مختلف: پودر زیره، پودر چیلی، فلفل آسیاب شده و…
* مواد غذایی مختلف سلامت: پودر کاکائو، گلوتن گندم، پودر ریشه کودزو، آرد کنجاکو و غیره.

خشک کن مایکروویو صنعتیخشک کن مایکروویو تونلی

خشک کن ماکروویو تونلی صنعتی وسیله ای مکانیکی است که از گرما برای کاهش رطوبت مواد استفاده می کند و برای خشک کردن اجسام استفاده می شود. خشک کن تونلی نوعی خشک کن مستقیم مستمر است. این بزرگترین خشک کن است. اصل: در این خشک کن موادی که قرار است خشک شود برای خشک شدن به کانال گرمایش هوا فرستاده می شود. مواد در یک انتهای تونل وارد می شوند و مواد خشک در انتهای دیگر تونل جمع می شوند.

لیست مواد اولیه خشک کن مایکروویو تونلی صنعتی

کاربردهای صنعتی محصولات و مواد اولیه
محصولات کشاورزی و فرعی کرم آرد، مگس سرباز سیاه، خاک گربه، برگ تنباکو، برنج مصنوعی، قارچ خوراکی، خرده نان، برش های پنیر
گل و برگ پیچ امین الدوله، برگ امین الدوله، چای، نهال گندم، نهال جو کوهستانی، کودینگ، قاصدک، گل هیبیسکوس، گل رز، زعفران
صنایع شیمیایی پف پودر، هسته ماسه، نشاسته ذرت، لوله کاغذ، نگهدارنده کاغذ، دی هیدرات کلسیم کلرید، غشای سرامیکی کاربید سیلیکون، کلرید سدیم صنعتی، کاتالیزور، فیبر کربن، الیاف شیشه، سیلیکون مونو کریستال، نمک صنعتی، رزین، غربال مولکولی، کربن فعال، بنتونیت
صنعت مصالح ساختمانی تخته پرلیت، تخته عایق فوم، چوب، تخته سه لا، تخته چسب، پارچه الیاف شیشه.
صنعت نساجی نخ، پنبه، پشم
صنعت داروسازی قرص، کپسول، قرص، دستکش، ماسک
چاشنی ها پودر چیلی، فلفل، فلفل، سینابر، ریشه، ادویه جات و غیره

مزایای خشک کن مایکروویو تونلی صنعتی 

1.  مناسب با ظرفیت بالا.
2. مایکروویو از طریق مواد نفوذ می کند و به طور همزمان از داخل و خارج آن را تحت تأثیر قرار می دهد و در نتیجه سرعت خشک شدن سریع، زمان خشک شدن کوتاه، گرمایش یکنواخت و کیفیت خوب محصول را به همراه دارد.
3. اثر حرارتی و اثر غیر حرارتی برای عقیم سازی، که سریع و دمای پایین است، با هم کار می کنند. طعم و مواد مغذی مواد به حداکثر حفظ می شود.
4. مایکروویو مستقیماً روی غذا کار می کند، تقریباً هیچ اتلاف حرارت دیگری وجود ندارد، راندمان حرارتی بالایی دارد و در مقایسه با گرمایش مادون قرمز دور 1/3 در انرژی صرفه جویی می کند.
5. اشغال مساحت کم، صرفه جویی در نیروی کار. بدون تشعشع گرما، شرایط کار تا حد زیادی بهبود یافته است.
6. گرمایش فوری و توقف با تنظیم قدرت مایکروویو، بدون اینرسی حرارتی، آسان برای کنترل، مناسب برای تولید خودکار و مداوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *