خشک کن سبزی Vegetable dryer

خشک کن فلفل pepper dryer

خشک کن فلفل
5/5 - (4 امتیاز)

خشک کن فلفل از نوع خشک کن تونلی چند لایه ویژه تولید شده توسط شرکت ما اصل استفاده چند لایه از هوای گرم را اتخاذ می کند. بدنه اصلی دستگاه خشک کن فلفل از چند لایه تسمه مشبک فولادی ضد زنگ و نوع تونلی برای تبدیل چرخه ای به مواد خشک لایه به لایه تشکیل شده است. استفاده کامل از هوای گرم با خشک شدن سریع، عملکرد کارآمد و کاهش مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

دستگاه خشک کن فلفلخروجی خشک کن فلفل چیلی:

خروجی دستگاه تونلی خشک کن فلفل از 3 تن تا 20 تن در روز متغیر است. لایه های دستگاه خشک کن فلفل دلمه ای از یک لایه تا هفت لایه و طول آن از 6 متر تا 32 متر و عرض تسمه از 1.7 متر تا 3 متر است. ما همچنین می توانیم برای شما سفارشی کنیم.

مزایای خشک کن فلفلمزیت های دستگاه خشک کن فلفل قرمز

1، سرمایه گذاری کمتر، خشک شدن سریع و شدت تبخیر بالا.
2، راندمان بالا، عملکرد بالا و کیفیت خوب محصولات.
3، تولید استاندارد، فلفل ها پس از خشک شدن کیفیت خوبی دارن

کاربرد دستگاه خشک کن فلفل:

به غیر از خشک کردن فلفل، از دستگاه خشک کن فلفل می توان برای خشک کردن مواد پولکی، نواری و دانه ای با نفوذپذیری خوب مانند چیپس تاپیوکا، خلال کدو تلخ، تکه کنجاک، تکه زنجبیل، شاخه های بامبو، هویج، تربچه سفید، قارچ، استفاده کرد. سبزیجات و سایر مواد بلوک یا ذرات بزرگ مانند موجودات دریایی، به ویژه برای خشک کردن موادی که به دمای پایین تر نیاز دارند، مناسب هستند. سبزیجات فصلی قوی می توانند به موقع درمان شوند و از ضررهای اقتصادی ناشی از کپک زدگی و خراب شدن انبارهای فصلی جلوگیری کنند و کیفیت اصلی سبزیجات را حفظ کنند. این سری از دستگاه خشک کن فلفل دارای مزایای سرعت خشک شدن سریع، قدرت تبخیر بالا و کیفیت خوب محصول می باشد.

خشک کردن فلفلروش خشک کردن فلفل:

آزمایشات و تجربه عملی سال ها نشان می دهد که 46 تا 55 درجه سانتیگراد بهترین محدوده دما برای خشک کردن فلفل است. هنگامی که بشقاب های فلفل به اتاق خشک کن فرستاده می شود، دما را تا 50 درجه سانتی گراد افزایش دهید و شروع به تهویه کنید و سپس دما را در 50 تا 55 درجه سانتیگراد نگه دارید و تهویه مداوم را تا زمانی که همه فلفل ها خشک شوند، نگه دارید. برای به دست آوردن ظاهر بهتر فلفل ها می توان دمای دوره های مختلف را نیز در محدوده مناسبی تنظیم کرد. به طور کلی، قبل از اینکه رطوبت فلفل به 50٪ کاهش یابد، می توان خشک کردن آهسته با دمای 46 تا 50 درجه سانتیگراد انجام داد. سپس با گرم شدن سریع در دمای 50 تا 55 درجه سانتی گراد خشک کنید. در مجموع، زمانی که میوه دارای رطوبت بالاتری باشد، افزایش دما باید آهسته باشد و با رطوبت کمتر، سریعتر گرم شود، که می تواند باعث حفظ و تشکیل مواد طعم دهنده بیشتر فلفل ها، بهبود کیفیت طعم و جلوگیری از تغییر رنگ فلفل خشک شود. واکنش قهوه ای شدن

تهویه به موقع و مناسب و حذف رطوبت. فلفل قرمز دارای رطوبت 80 درصد یا بیشتر است، بنابراین در فرآیند خشک کردن مقدار زیادی آب آزاد می شود که مستقیماً بر رنگ فلفل خشک تأثیر می گذارد. بنابراین باید به تقویت مدیریت تهویه و حذف رطوبت برای اطمینان از سرعت کم آبی پایدار و مناسب فلفل ها توجه شود. مدیریت تهویه و حذف رطوبت، تفاوت دما را به عنوان استاندارد در نظر می گیرد. به طور کلی، دمای لامپ مرطوب باید در 38 تا 39 درجه سانتیگراد و اختلاف دما بالاتر از 6 درجه سانتیگراد (به استثنای 6 درجه سانتیگراد) حفظ شود. هنگامی که دمای حباب مرطوب از 40 درجه سانتیگراد تجاوز می کند یا اختلاف دما بین 4 تا 6 درجه سانتیگراد است، نشان می دهد که رطوبت نسبی در داخل اتاق خشک کن بیشتر است، پس باید تهویه به موقع و حذف رطوبت انجام شود. اگر دمای لامپ مرطوب کمتر از 37 درجه سانتیگراد باشد یا اختلاف دما بالای 10 درجه سانتیگراد باشد، رطوبت نسبی کمتری را نشان می دهد به طوری که حذف رطوبت باید به طور مناسب کنترل شود تا دمای لامپ مرطوب در 38 تا 39 درجه سانتیگراد حفظ شود.

 

منبع:mayboommachine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *